Yerli Standia – GameHub Cloud Oyun Platformu

Bilgiyi yaymak için paylaş!

GameHub Nedir?

Oyun sektörü büyüdükçe abartılı grafikler, devasa haritalar, güçlü oyun motorları yeni nesil oyunlarda boy göstermeye başladı. Bu değişimler oyuncuların oynadıkları oyunlardan keyif almalarını artırsa da yeni çıkan birçok oyun bilgisayarda yüksek sistem gerektirmektedir. Bu yıllardan beri varolan bir sorun. Oyun firmaları yüksek grafiklerde oyun tasarlasa bile güncel sistemlere optimize etmek zorundalar.

Gelişmiş oyunları açmak için bir bilgisayarı toplamak ya da sıfır bir bilgisayar almak oldukça pahalı bir süreçtir. Yeni nesil ekran kartları, ram’ler ve birçok ekipman dolar üzeriden ülkemizde satılmaktadır. Orta seviyeli bir oyuncu bilgisayarını 5000 TL ve üzeri fiyatlara almanız mümkün.

Yıllardan beri varolan online depolama sistemleri son zamanlarda Cloud adı altında; resimlerimizi, dosyalarımızı ve birçok sanal belgeleri sürekli aktif olan bilgisayarlarda saklanmasını sağlayan bir sistem. Bu sistem sadece dosya saklamak için değil, oyun oynamak için de kullanılmaktadır.

GameHub

Google’nın yaptığı Stadia projesi yeni bir proje değil, daha önce de kullanılan bir sistem. Google’ın güçlü server alt yapısı, cloud oyun piyasasında ön planda olmasını sağlayacaktır. Google isminin altında gelişen Stadia’nın, daha önce eşi benzeri yapılmamış izlenimi uyandırması oldukça doğal bir durum.

Bu tarz cloud oyun oynatan sistemlerde sizin bilgisayarınızın sistem özellikleri ön planda değildir. Bilgisayarınız İnternet’e bağlansın, İnternet hızınız makul seviyede olsun yeterli. Bunun sebebi oyunun karşı serverlarda açılıyor olması yani cpu, ram, ekran kartı server bilgisayarlarından karşılanıyor ve sizin bilgisayarınıza Stream ediliyor.

Gamehub da bir cloud oyun platformu, bu platforma bulunan oyunlara bir bilgisayar aracılığı ile uzaktan ulaşabilir ve oynayabilirsiniz.

GameHub

GameHub Hakkında

GameHub projesi bir StartUp projesidir. Genç girişimciler tarafından kurulmuş olan bu proje kendilerine ait servelar ve yazılımcı tayfası bulunmaktadır. GameHub, Arıkovanın da 100,000 TL destek toplamayı başarmıştır. Eğer projenin hikayesini okumak ve videolarını izlemek isterseniz www.arikovani.com adresine gidebilirsiniz.

GameHub’taki oyunları görmek ve üclendirmeler hakkında daha çok bilgi almak isterseniz www.playgamehub.com adresinden incelemelerinizi yapabilirsiniz. Not: Bu yazının yayınlandığı tarihte site bakıma alınmış durumdadır. Yine de merak ederseniz siteyi kontrol edebilirsiniz.

Sizde girişim yazarı olmak isterseniz tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir